Akkulaturi 12/24V 32A

169,00 

Ammattikäyttöön tarkoitettu Yato akkulaturi märkäakuille, joiden jännite on 12V / 24V ja akun kapasiteetti on 170 Ah:sta 350 Ah:iin. Varustettu tasasuuntaimella, jossa on latausvirran säätö ja Boost-latauksen tukitoiminto.

Only 2 left in stock
Arvioitu toimitusaika 24.11.2025 – 26.11.2025

Akkulaturi 12/24V 32A, Yato

Yato akkulaturi on suunniteltu lataamaan märkäakkuja, joilla on jännite 12 V tai 24 V ja akun kapasiteetti välillä 170 Ah ja 350 Ah. Varustettu tasasuuntaimella, jossa on latausvirran säätö ja Boost-latauksen tukitoiminto. Laite sisältää korkeatehoisen muuntajan sekä ylijännite- ja ylikuormitussuojauksen, jotka varmistavat turvallisen ja luotettavan käytön.

Kolme lataustilaa – normaali, nopea ja käynnistys – antavat käyttäjälle valinnan lataustarpeen mukaan. Tämä akkulaturi on suunniteltu erityisesti henkilö- ja kuorma-autoille sekä jakeluajoneuvoille. Sen sisältämät ominaisuudet, kuten latauksen tukitoiminto, mahdollistavat optimaalisen latauksen ja akun tehokkaan ylläpidon. Käyttökytkin tarjoaa helpon käyttöönoton, ja sen suojaluokitus IP20 takaa laitteen turvallisen käytön myös haastavissa ympäristöissä. Tämä akkulaturi on ihanteellinen valinta ammattilaisille, jotka tarvitsevat tehokkaan ja monipuolisen latauslaitteen ammattikäyttöön.

Tekniset tiedot:

  • Jännite: 230 V vaihtovirta
  • Latausvirta: 25 A
  • Paino: 14.5 kg
  • Suojaluokka: IP20
  • Sähköneristysluokka: I
  • Taajuus: 50 Hz
  • Latausjännite: 12/24 V tasavirta
  • Ladattavan akun tyyppi: märkä
  • Ladattavan akun kapasiteetti: 170-350 Ah
  • Maks. ladattavan akun kapasiteetti: 350 Ah
  • Verkkojännite: 2,1 / 3,8 A
Weight 14,5 kg
Dimensions 27,0 × 28,0 × 41,0 cm

Reviews

There are no reviews yet

Add a review
Akkulaturi 12/24V 32A Akkulaturi 12/24V 32A
Rating*
0/5
* Rating is required
Your review
* Review is required
Name
* Name is required
Add photos or video to your review

Voit tarkistaa tuotteen hintahistorian ja 30 päivän alimman hinnan taulukosta.

Tuotekoodi: 5906083983054

Tuotteen hintahistoria

Q & A

Ask a question
There are no questions yet