Apukäynnistin / akkulaturi max. 40A 12V/24V, Amio
229,00 €
Mikroprosessoriohjattu 12/24 V akkulaturi käynnistystoiminnolla (jopa 300 A), joka lataa akut tehokkaasti ja mahdollistaa ajoneuvojen nopean käynnistyksen.
Vain 1 varastossa
Arvioitu toimitusaika 17.09.2025 – 19.09.2025
Apukäynnistin / akkulaturi max. 40A 12V/24V
Moderni, mikroprosessoriohjattu akkulaturi, jossa on tehokas käynnistystoiminto. Laite soveltuu sekä 12 V että 24 V akuille. Käynnistin on monipuolinen ratkaisu niin autokorjaamoille, huoltopalveluille kuin ammattimaiseen käyttöön kuljetusalalla. Akkulaturin avulla voidaan ladata akkuja nopeasti ja turvallisesti sekä käynnistää ajoneuvoja jopa 300 A virralla.
Käyttö ja edut
Mikroprosessoritekniikka varmistaa tarkan latausprosessin hallinnan ja parantaa turvallisuutta. Korkeavirtaisen käynnistystoiminnon ansiosta ajoneuvon voi käynnistää nopeasti, mikä on tärkeää ammattilaisille kiireisissä tilanteissa. Laitteessa oleva diagnostiikkajärjestelmä antaa tietoa akun kunnosta, varauksen tasosta ja jopa laturin suorituskyvystä.
Käytännöllinen rakenne ja soveltuvuus
Laite on varustettu tukevalla kahvalla ja siirtämistä helpottavilla pyörillä. Apukäynnistin / akkulaturi täyttää korkeat turvallisuus- ja laatuvaatimukset. Tuote sopii laajalle käyttäjäkunnalle – henkilöautoille, pakettiautoille, raskaille ajoneuvoille sekä rakennuskoneille.
Tekniset tiedot:
- Merkki: Amio
- Malli: 04500
- Käyttöjännite: 12 V / 24 V
- Maksimilatausvirta: 40 A
- Käynnistystoiminto (boost): jopa 300 A
- Yhteensopivat akut: Lyijyakut, AGM ja geeliakut
- Akkukapasiteetti: 20–600 Ah
- LED-näyttö ja merkkivalot lataustilalle, virheille ja akun tasolle
- Sisäänrakennettu diagnostiikka akun ja laturin kunnon tarkkailuun
- Suojaukset: Oikosulku, ylikuumeneminen, ylikuormitus, väärä napaisuus
- Pakkausmitat: 52 × 36 × 33 cm
- Paino: 19,88 kg
Paino | 19,88 kg (kilogramma) |
---|---|
Mitat | 33,0 × 52,0 × 36,0 cm (senttimetri) |

Voit tarkistaa tuotteen hintahistorian ja 30 päivän alimman hinnan taulukosta.
Tuotekoodi: 5903293045008
Arviot
Arvosteluja ei vielä ole