319,00 €
Geko paineilma-hydraulinen pullotunkki 50 t raskaan kaluston nostamiseen ja korjaamokäyttöön. Nostoalue 265–425 mm, käyttö käsin tai paineilmalla.
1 kpl lähetettävissä heti Hollolan varastolta
Arvioitu toimitusaika 03.09.2026 – 07.09.2026
Maceakauppa.fi käyttää dynaamista hinnoittelua. Tarjoukset voimassa vain verkossa.
Paineilma-hydraulinen pullotunkki 50 t, Geko
Paineilma-hydraulinen pullotunkki 50 t on järeä nostotyökalu raskaan kaluston huolto- ja korjaustöihin. Suuri 50 tonnin nostokapasiteetti tekee siitä sopivan esimerkiksi kuorma-autojen, työkoneiden ja muun raskaan kaluston nostamiseen asianmukaisista nostopisteistä.
Tunkkia voidaan käyttää joko paineilmalla tai käsikäyttöisesti, mikä lisää käyttömahdollisuuksia erilaisissa työympäristöissä. Paineilmakäyttö nopeuttaa ja keventää nostamista erityisesti silloin, kun tunkkia käytetään toistuvasti.
Raskaaseen käyttöön suunniteltu kromattu hydraulisylinteri parantaa kestävyyttä. Kaksinkertainen palautusjousitus palauttaa kuormittamattoman männän nopeasti alas. Integroitu varoventtiili puolestaan suojaa tunkkia ylikuormitukselta.
Yksiosainen käyttökahva on nopea kiinnittää ja voidaan irrottaa säilytyksen ajaksi. Tunkin nostokorkeus on 265–425 mm ja paineilmakäytössä suositeltu käyttöpaine 8–10 bar.
Tekniset tiedot:
- Merkki: Geko
- Malli: G02067
- Nostokapasiteetti: 50 t
- Minimikohtaus: 265 mm
- Maksiminostokorkeus: 425 mm
- Nostoalue: 265–425 mm
- Paineilman käyttöpaine: 8–10 bar
- Paineilmaliitäntä: 1/4″
| Paino | 33,0 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 28,0 × 28,0 × 37,0 cm (senttimetri) |
Paineilma-hydraulinen pullotunkki 50 t, Geko
Voit tarkistaa tuotteen hintahistorian ja 30 päivän alimman hinnan taulukosta.
Tuotekoodi: 5901477106835









Arviot
Arvosteluja ei vielä ole